Ako sa nasťahovat na samotu – sen či skutočnosť? II.

Autor: Henrich Graus | 13.3.2017 o 21:06 | Karma článku: 6,11 | Prečítané:  1635x

Pokračovanie článku: Ako sa nasťahovat na samotu – sen či skutočnosť? II. Hľadali a našli. Našli sme miesto spĺňajúce v zásade všetky naše kritériá. Dom a budovy boli v akceptovateľnom stave, suché a kvalitne a poctivo postavené.

Hľadali a našli. Našli sme miesto spĺňajúce v zásade všetky naše kritériá.

Dom a budovy boli v akceptovateľnom stave, suché a kvalitne a poctivo postavené. Neboli síce celkom obytné, najmä nie z moderného pohľadu vnímania, ale to rekonštrukcia spraví....

Miesto bolo nádherné – v kopci s prekrásnym výhľadom bez tienenia, dobrá prístupová cesta, studňa v dostupnej vzdialenosti s dostatkom vody, vhodné pozemky súčasťou hospodárstva......rozprávka. Samozrejme hľadali a kupovali sme to na jar, keď je tu najkrajšie.......

Hoci sme mnohé aspekty považovali za okrajové, mali sme viac šťastia ako rozumu, to som zistil neskôr, ked som sa pohyboval po niektorých miestach na okolí, a dokázal som to reálne porovnať.

Najpodstatnejší je dobrý prístup – najmä v daždi a v zime a aj pre nákladné auto. Osobnú dopravu je možné v najhoršom prípade riešiť štvorkolkou, terénnym autom či pickupom, dovoz dreva a iné potrebné veci sa takto riešia ťažšie.

Poľná príjazdová cesta čo najkratšia a s minimálnym prevýšením. Treba myslieť aj na odpratávanie snehu v zime.

Voda – dobrá studňa s celoročným dostatkom vody a vyhovujúcou kvalitou vody.

Slnečné miesto – ideálne slnko po celý deň. Nič tak človek neocení ako slniečko v zime.

Dostatočne veľké hospodárske priestory a prístupom pre ťažšiu mechanizáciu – minimálne traktor s možnosťou otočenia.

Toto je asi najdôležitejšie a odporúčam žiadne kritérium nezanedbať, nech by bolo miesto v ostatných ohľadoch skutočne nádherné.

Tak sme predali byt a pustili sme sa do rekonštrukcie. Deti neboli z tohto rozhodnutia nadšené a začínal odboj. Dcéra mala 11, syn 9 a kopu záujmov, krúžkov a kamarátov.

Rekonštrukcia prebehla za 6 mesiacov, prerobili sme kompletne interiér, vymenili okná, zateplili, postavili pece (aby sme v zime nemrzli) lebo zemný plynv okolí nie je a na elektrické vykurovanie (a ani temperovanie) sme z dovodu nedostatku kapacity od rozvodných podnikov súhlas nedostali.

Urobili sme čističku odpadových vôd, napojili sme sa na studňu, vymenili kompletne rozvody elektriky vnútri aj v hospodárskych budovách.....a začal tlačiť čas.

Bol dohodnutý termín na vysťahovanie bytu a práce ešte neboli ukončené, kúpeľňa rozostavaná a bez vody.....ako stvorené pre ideálnu rodinnú pohodu, ale termín je termín......

Prišiel deň sťahovania....... Zaujíma Vás ako to pokračovalo? Pokračovanie nabudúce.

Teším sa na Vaše komentáre a pripomienky.

Henrich Graus

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Argentína podľahla Chorvátsku a hrozí jej koniec na šampionáte

Brankár Caballero spravil fatálnu chybu.

EKONOMIKA

Kočner využíva zmenky často, v minulosti to riešila aj SIS

Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

EKONOMIKA

Pre eseročky chystajú nové pravidlá. Odborníci hovoria o šikane

Richter ich chce viac kontrolovať.


Už ste čítali?